SDB

Math 24 District Tournaments

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

The top NINE from each grade level Math 24 District Tournaments will represent SDB at Regional Math 24 Tournaments @ UW-Madison on Tuesday, March 7, 2017.

4th Grade


Aldrich

Devlin Champion – Top Scoring Student
Abigail Middleton
Kamille Thomas – 8th Place
Kaley Lopez
Kyleah Hereford
Alex Hernandez
ALT: Michael Wolf

Cunningham

Alex Funk – 1st Place | Top Scoring Student
Adriana Bell – 3rd Place
Connor Ludlum – 7th Place
Cameron Stackhouse – 2nd Place
Lavelle Maxon – 9th Place
Kendall Tracy – 5th Place
ALT: Brennan Murphy

Fruzen

Carter Fallin
Alexander Rougvie – ALT 2 | Top Scoring Student
Caroline Severson
Madelyn McKillips
Ava Wehrli
Aidan Greenlee – ALT 3

McNeel

Abigail Shellberger
Caitlyn Rochester – 6th Place
Emma Hersey – 4th Place | Top Scoring Student
Kayden Moore – ALT 1
Sara Cohen
Cruz Oropeza


5th Grade


Aldrich

Ami Cano – 3rd Place | Top Scoring Student
Karla Chavez
Trinity Winfield
Emily Rodriguez
Erika Matamoros
Savannah Jacot

Cunningham

Mason Webster – 7th Place
Andrew Cafengiu
Hannah Zuniga – 1st Place | Top Scoring Student
Anne Keintz – 2nd Place
Alissa Warren – ALT 2
Chance Cornell

Fruzen

Luka Kovak – ALT 3
Brody Scott – 6th Place | Top Scoring Student
Aidan Donovan – 4th Place
Sarah Ramsden – ALT 1
Brooks Mitchell – 9th Place
Max Allen
Ryu Nikora – 8th Place

McNeel

Patrick Rochester
Gavin Mellom
Jadyn Gibson
Lauren Slatter
Ian Yadon
Jillian Traver


6th Grade


Aldrich

Brooklyn Westbury
Cristian Daye – 1st Place | Top Scoring Student
Sophia Garduno
Zeke Wheaton

Cunningham

Noah Leisher – 9th Place
Top Scoring Student
Jahir Guevera
Hayleigh Terrell

Fruzen

Kai Wong – 4th Place
Will Spiak – 3rd Place
Aidan Cain
Gabe Bukove – 2nd Place
Top Scoring Student
Ke’Shawn Leavy
Ayden Wehrli – 5th Place
ALT: Marcela Ramirez
ALT: DeCarlos Nora

McNeel

Amery Stuckey
Savannah Kirkpatrick – 6th Place
Peter Portwine – 7th Place | Top Scoring Student
Ajani Adama – 5th Place
Madyson Miller
Kylie Sandmire
DeAndre Harrell


7th Grade


Aldrich

Yoan Rangel – 9th Place
Nahcere Smith – 7th Place | Top Scoring Student
William Poff
Victor Matamoros
Felipe Zamora (Jr)

Cunningham

Jaiden Cox – 5th Place | Top Scoring

Fruzen

Sara Clark
Naoki Nikora – ALT 1
Jackson Moore – ALT 3
Olivia Cronin
Kelechi Anyanwu – 8th Place | Top Scoring Student

McNeel

Yasir Adama – 2nd Place | Top Scoring Student
Kayle Olson
Anna Olson – 3rd Place
Dalton Raykowski – 1st Place
Auston Wells
Ben Johnson
Andrew Kleinschmidt – ALT 2
Diana Sanchez – 4th Place
Kassidy Thomas – 6th Place


8th Grade


Aldrich

Danny Brown
Top Scoring Student
Peris Byrd
James Vences – ALT 3
Pratham Patel
Sincere Smith
Nicholas Day
Cherish Quince

Cunningham

Eric Funk – 3rd Place | Top Scoring Student
Jaelyn Ryan – 2nd Place
Gabby Traver – ALT 2
Olivia Larson – ALT 1
Cesar Lopez – 1st Place
Jayson Terrell – 6th Place

Fruzen

Megan Scott – 5th Place | Top Scoring Student
Natalie Bittner
Kana Wong
Sydney Prowse
Juan Pena
Ashley Minton
Katie Kramer

McNeel

Jack Johnson
Edwin Mora
Grant Yadon
Brian Kleinschmidt
Pedro Rosales – 4th Place | Top Scoring Student
Sebastian Kirkpatick


Proctors


Aldrich

Danny Brown
Nicholas Day
Pratham Patel

Cunningham

Eric Funk
Jaelyn Ryan
Olivia Larson
Gabby Traver

Fruzen

Kana Wong
Megan Scott
Sydney Prowse
Natalie Bittner
Ashley Minton

McNeel

Jack Johnson
Grant Yadon
Brian Kleinschmidt
Edwin Mora
Pedro Rosales

BMHS

Ben Leisher
Devin Stavn
Jacob Christensen
Deo Edward
Nick Wadle
Isabella Moore
Jesus Jurado
William Marshall
Gustavo Badillo
Jesus Jurado
Ter’Rayjanay Pepper
Hunter Hirst
Hanna Wolf
Mitchell Pham
Rees Graves
Thomas Kelly
Devin Wolf
Casper Clark
Noah Avery